Používame súbory cookies pre prispôsobenie obsahu webu a sledovania návštevnosti. Dáta o používaní webu zdieľame s našimi partnermi pre cielenie reklamy a analýzu návštevnosti. Viac informácií
Rozumiem

MENU

Z radového zamestnanca, majiteľom vlastnej spoločnosti.

5. 1. 2017

Po skončení štúdia na vysokej škole som začal pracovať ako programátor. Vydržal som s touto prácou 2 roky. Pozostávala z toho, že ráno som prišiel do práce, osem hodín som sedel za monitorom a odchádzal som domov. Zistil som, že takejto práci nechcem stráviť svoj život. Chýbalo mi sebauspokojenie, styk s ľuďmi, komunikácia so živými ľuďmi, nie so strojmi. Tak som začal hľadať nový smer. Mal som šťastie. Môj strýko mi ponúkol: „Nechceš si otvoriť realitku?“ To bolo v roku 1999. Čo je to realitka? Netušil som. Vtedy to zas také bežné nebolo. Pred 17 rokmi realitné kancelárie neboli bežnou súčasťou podnikateľského prostredia. Veď ja nič o tom neviem. Neboj sa, uisťoval ma strýko, „Pomôžem Ti, poradím. Naučím Ťa všetko, čo bude potrebné.“ Strýko bol v tom čase advokát s tridsaťročnou praxou. A tak to aj bolo.

V priebehu niekoľkých mesiacov som si osvojil celý systém fungovania realitného obchodu od nabratia ponuky, marketing ponuky, dojednanie obchodných podmienok, realizáciu obchodného prípadu, kompletný právny a finančný servis a odovzdanie nehnuteľnosti do užívania. Odvtedy prešlo 17 rokov, počas ktorých sa realitnému biznisu venujem nepretržite.

V období roku 2012 som v Bratislave vlastnil jednu z najväčších a najúspešnejších realitných kancelárii v Bratislave. Približne v tomto čase ma oslovila spoločnosť Evropa realitní kancelář, ktorá mala záujem etablovať sa na slovenskom realitnom trhu.

V tej dobe Evropa realitní kancelář spravovala 30 realitných pobočiek na území Českej republiky. Filozofia tejto spoločnosti mi bola blízka. Mnoho vecí sme robili rovnako. Plus bola tam možnosť ďalšieho rastu.

Takže v septembri 2012 sme otvárali za prítomnosti médií prvú pilotnú pobočku Europa realitná kancelária na Poštovej ul. v Bratislave.

Od roku 2014 som prevzal zodpovednosť za budovanie, správu, rast franchisingovej siete Europa realitná kancelária v Slovenskej republike. K dnešnému dňu má realitná franchisingová sieť Europa realitná kancelária na Slovensku 5 pobočiek – 2 v Bratislave a po jednej pobočke v Trnave, Banskej Bystrici a v Leviciach. Našou ambíciou je do konca roka 2018 otvoriť a podporovať v Slovenskej republike 20 franchisingových pobočiek.

Koncepcia Europa realitná kancelária je založená na exkluzivite. Preto aj svojim partnerom poskytujeme územnú exkluzivitu – garantujeme im, že v rámci okresu budú jediný, ktorým bude venovaná plná podpora Centrály.

V rámci tejto podpory získavajú exkluzívnu značku, unikátny software Evropák, vlastný školiaci systém Business Academy Evropa, kompletný marketing realitných ponúk, prepracovaný systém čerpania výhod u našich obchodných partnerov, benefitné programy pre seba a svojich realitných maklérov vo forme firemných automobilov, mobilných telefónov a mnoho ďalšieho.

Spoločnosť Europa realitná kancelária je mladá dynamická neustále rastúca firma, ktorá neustále zlepšuje svoje postupy, školenia a vytvára pre svojich franchisantov efektívnejšie riešenia, ktoré vedú k spokojnosti klientov a tým aj k zvyšovaniu tržieb.

Staňte sa aj vy členom nášho tímu.

Zdroj: EUROPA realitná kancelária

Autor: Pavel Beneš