Používame súbory cookies pre prispôsobenie obsahu webu a sledovania návštevnosti. Dáta o používaní webu zdieľame s našimi partnermi pre cielenie reklamy a analýzu návštevnosti. Viac informácií
Rozumiem

MENU

Ekonomická kríza na Slovensku už pominula

14. 12. 2016

Slovenskej ekonomike sa po novom darí ako vieme. Ceny nehnuteľností stále stúpajú a tie najvyššie ceny sú tradične za miesta a lokality, kde je najvyššia životná úroveň.

 

Hypotéka nie je pre každého, ale mnohým za túžbou vlastného bývania neostáva žiadna iná možnosť. V súčasnosti sa skutočne oplatí zobrať si hypotekárny úver, pretože ceny hypotekárnych úrokov sú v súčasnosti historicky takmer najnižšie. Preto je na investovanie do nehnuteľnosti , či kúpu vlastného hniezda skutočne vhodný čas. Zatiaľ čo v minulosti ľudia investovali do kúpy domov, v súčasnosti je čoraz častejším trendom investovať svoje financie práve do kúpy bytov.

Podľa štatistík idú najviac na odbyt 2-izbové byty s výmerou okolo 54 metrov štvorcových, ktorých cena sa pohybuje do cca 1 900 s DPH – meter štvorcový. Rok 2016 a jeho zdražovanie bytov sa však netýkal iba hlavného mesta Bratislavy, ale aj ostatných slovenských miest. V Banskobystrickom kraji bol výrazný pokles cien pri nových ponukách. Podobne bol na tom aj Žilinský kraj. Kým v roku 2015 stál priemerný 2 – izbový byt v centre 55 – tisíc eur, v súčasnosti by kupujúci narazil na takúto sumu len veľmi ťažko. Na západe Slovenska, ceny bytov rastú práve kvôli rekordne lacným úverom.

Úrokové sadzby na hypotékach, klesli rýchlejšie ako čistý priemer eurozóny a aktuálne sa pohybujú veľmi blízko úrokového dna.

Zatiaľ čo ceny nájmov ostávajú na rovnakej úrovni, ceny bytov každým rokom dynamicky dražejú. Priemerné ceny nehnuteľností teda pomaly ale isto mieria nahor a to môže podporiť Vaše úvahy, že na kúpu nehnuteľnosti je skutočne už pravý čas.

RK EUROPA Vám odborne poradí tú najlepšiu investíciu pre Vás

Autor: Pavel Beneš