Používame súbory cookies pre prispôsobenie obsahu webu a sledovania návštevnosti. Dáta o používaní webu zdieľame s našimi partnermi pre cielenie reklamy a analýzu návštevnosti. Viac informácií
Rozumiem

MENU

Umenie zázračnej premeny – HOMESTAGE II.

28. 2. 2018

Vítam Vás opäť pri zaujímavostiach zo sveta homestingu. V predchádzajúcom článku sme si predstavili, o čo v tomto umení ide i základné štyry kroky úpravy interiéru nehnuteľností. Dnes Vám prinášame sľúbené tipy, vďaka ktorým povýšite svoju prácu na úroveň profesionála.

  1. Pre záujemcov majú najväčšiu dôležitosť miestnosti s intímnym charakterom. Preto pokiaľ z rôznych príčin nie je možné zrealizovať úpravy v celej nehnuteľnosti, ideálne je, ak aspoň tieto sa predstavia vo svetle homestage – kúpeľňa, kuchyňa. Obývačka Vám zas ponúka široký priestor, v ktorom môžete nechať vyniknúť svoje estetické cítenie.
  2. Pokiaľ nepatríte medzi nadaných nadšencov zrkadloviek, prenechajte zachytenie svojej nehnuteľnosti po homestagingu profesionálnemu fotografovi. Pohľady zo správneho uhlu, netradične zachytené detaily i fotky vystihujúce celý priestor nasadia Vášmu snaženiu korunu.
  3. Homestage väčšina z nás vníma najmä na fotkách, videách a virtuálnych prehliadkach ponúkaných nehnuteľností. Nezabúdajme však, že každý záujemca sa príde na nehnuteľnosť aj pozrieť, aby si ju mohol „zažiť na vlastnej koži“. Preto by prezentované obrázky vždy mali korešpondovať s realitou, s ktorou sa stretne za vchodovými dverami. Nie je dobré fotky ani podceniť, ani prikrášľovať nad skutočnú realitu a riskovať tak nahnevaných záujemcov.
  4. Svoje okolie však nevnímame iba očami. Na prvý pohľad skrytá práca profesionálneho homestagera je príprava nehnuteľnosti tak, aby záujemcovia počas obhliadky vnímali pohodu a príjemné pocity všetkými zmyslami. Pocity sú pri rozhodovaní o kúpe nášho budúceho nového bývania často tým najdôležitejším faktorom.

A prečo toľko námahy?

Tu predpokladáme, že sa netreba zamýšľať pridlho. Prvý dojem je to, čo rezonuje najviac pri výbere nehnuteľností. V dobe, keď na nás útočia lavíny informácií z každého rohu, dokáže získať našu pozornosť iba to, čo je niečím výnimočné. A presne to chce homestage docieliť – aby sa všetky oči upreli práve na Vašu nehnuteľnosť, vryli si ju do pamäte na viac ako dve minúty a tým skrátili cestu k  rozhodnutiu.

Už sa Vám stalo, že ste v obchode siahli po niečom drahšom, ale Vy ste si povedali, že to za to stojí? Kvalitný homestage vie „vytiahnuť“ trhovú cenu Vašej nehnuteľnosti aj o viac ako 5%. Atraktívna prezentácia nehnuteľnosti navyše urýchľuje rozhodovací proces potenciálnych kupujúcich a tak výrazne skracuje dobu predaja. 

Šetrí Vám náklady

Investícia do tohto homestagingu Vás síce môže vyjsť na trojcifernú sumu, no návrat investície sa ponúka už vo štvorcifernom variante. A namiesto 20-tich krkolomných obhliadok Vám postačia 3-4 a po byte sa zapráši ako po teplých rožkoch. Navyše ušetrený čas opäť znamená ušetrené peniaze, či už za správcu, alebo elektrinu a plyn.

Pozor však na to, aby ste sa do svojho vynoveného príbytku nezamilovali tak, že zistíte, že ho už vlastne nechcete predať, ako sa nám neraz stalo?

Homestaging- umenie, s ktorým Vám radi pomôžeme

Pri podpise zmluvy o spolupráci s EUROPA realitná kancelária Dúbravka je služba homestagingu samozrejmosťou, čo ponúka opäť jednoduchú a pre Vás výhodnú rovnicu:

ušetrené starosti + ušetrený čas + vyšší zisk = spolupráca s EUROPA realitná kancelária.

Zaujíma Vás, čo vieme urobiť práve pre Vás? Napíšte nám. Radi si s Vami dohodneme nezáväzné stretnutie a preberieme detaily. Pretože ako vieme, na tých záleží najviac. ?

Ing. Zuzana Hirländerová
konateľka spoločnosti
EUROPA realitná kancelária Dúbravka
E-mail: dubravka@rkeuropa.sk
Tel.: 0914 77 88 99
FB: rkeuropa.dubravka

Autor: Pavel Beneš