Používame súbory cookies pre prispôsobenie obsahu webu a sledovania návštevnosti. Dáta o používaní webu zdieľame s našimi partnermi pre cielenie reklamy a analýzu návštevnosti. Viac informácií
Rozumiem

MENU

Umenie zázračnej premeny – HOMESTAGE I.

13. 2. 2018

Ak sa chystáte predať či prenajať byt alebo dom, určite by ste radi zaň získali čo najviac a ideálne, keby ste tomu mohli venovať čo najmenej času. Zdá sa, že jedno vylučuje druhé. Nemusí to však tak byť. Máme pre Vás pár praktických rád, ako dosiahnuť oba ciele naraz.

Hlavnou stratégiou je zaujať a očariť.

Záujemcovia nehľadajú nehnuteľnosť, ale svoj nový domov. Nehľadajú steny a metre štvorcové, hľadajú pocit pohody a bezpečia. Je dôležité vedieť, že práve toto sú impulzy pri ich nákupnom rozhodovaní. Každá nehnuteľnosť má čo ponúknuť, iba to treba nájsť a ukázať. Presne týmto sa zaoberá homestaging.

Ľudia si ho často zamieňajú s klasickou interiérovou architektúrou. Profesionáli venujúci sa tomuto umeniu to majú ťažšie . Pracujú prevažne s tým, čo už majú v byte k dispozícii.

Nejde ani o kamuflovanie či vytváranie ilúzie. Zmeny po homestagingu sú reálne a môžu byť trvalé.

Všetko spočíva v detailoch. Úlohou homestagingu je pripraviť Vašu nehnuteľnosť tak, aby po otočení vchodovou kľučkou príšlo jedno veľké ,,Wow“.

V dnešnej dobe nestačí iba upratať, povysávať, poprípade vymaľovať. Toto je dnes už štandard, ktorý záujemcovia očakávajú automaticky. Aby ste zvíťazili v mori dravej konkurencie, potrebujete ponúknuť viac. Dôležité je tiež strhnúť pozornosť záujemcov už od začiatku procesu výberu.

Ako to teda funguje? Poďme si to ale ukázať krok po kroku pre lepšiu predstavu.

1. krok

Pred každým skrášľovaním treba najprv „vyčistiť“. O tom by vedeli rozprávať najmä dámy ?

V prvom kroku sa preto dajú bokom

  • nepotrebné veci (napr. sezónne oblečenie, nepoužívané športové veci, staré spotrebiče,… )
  • osobné veci (napr. rodinné fotky, zubné kefky, …), aby mal záujemca priestor pre predstavenie si, ako by si sám mohol nový domov zariadiť
  • všetky veci, ktoré by potenciálnych záujemcov mohli od kúpy odradiť (u alergikov najmä peliešky domácich miláčikov, či príliš výrazné politické, alebo náboženské symboly a podobne)
  • zredukovať veci, ktoré sú duplicitné (príliš veľa dekorácií, kvetov, kníh…)

Oko odborníka Vám vie presne poradiť, čo môže pekne vyniknúť a naopak, čo radšej odložiť ,,na povalu“. Všeobecne však platí, že menej je viac. Je to práca pre majiteľa bytu, ktorá by ho však tak či tak čakala po predaji. Tak prečo to neurobiť hneď a získať tým lepší obchod? Interiér tak získa vzdušnosť, pocit väčšieho priestoru a pridanú estetickú hodnotu.

2. krok

Vašu nehnuteľnosť nepredávajú iba fotky, ale aj pocit záujemcov na jej obhliadke. Obhliadka s profesionálom nikdy nie je náhodným blúdením po byte. Naopak, je dôležité, aby bola rafinovane a nenápadne, no stále plne pod kontrolou človeka, ktorý záujemcov sprevádza.

Preto je okrem estetickej stránky rovnako dôležité upraviť rozloženie nábytku v interiéri tak, aby záujemcom pri prehliadke nehnuteľnosti nič nezavadzalo, všade sa zmestili a nič nemuseli obchádzať. I drobné zmeny vedia Váš priestor opticky a pocitovo zväčšiť, spraviť ho vzdušnejším, priniesť do interiéru viac svetla a útulnosti.

3. krok

Pre dosiahnutie finálneho ,,wow-efektu“ môže homestager zapracovať aj nové dizajnové kúsky, ktoré dodajú nehnuteľnosti šmrnc.  Homestaging pripraví Vašu nehnuteľnosť tak, aby sa tam návštevníci cítili „ako doma“.  Aj tu však platí, že jeden – dva výrazné prvky urobia väčšiu službu, ako preplácaný dojem.

4. krok

Každá námaha by vyšla navnivoč, ak by na obhliadke záujemcovia na plody našej práce nevideli. Najmä v zime je dôležité skontrolovať funkčnosť a výdatnosť osvetlenia v interiéri a prípadne zameniť žiarovky za výkonnejšie. Drobná investícia sa určite vráti.

V druhej časti nášho článku Vám prinesieme bonusové tipy na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku homestagingu a povieme si konkrétne, čo získame touto našou investíciou času a peňazí.

Homestaging- umenie, s ktorým Vám radi pomôžeme

Zaujíma Vás, čo vieme urobiť práve pre Vás? Napíšte nám. Radi si s Vami dohodneme nezáväzné stretnutie a preberieme detaily. Pretože ako vieme, na tých záleží najviac. ?

Ing. Zuzana Hirländerová
konateľka spoločnosti
EUROPA realitná kancelária Dúbravka
E-mail: dubravka@rkeuropa.sk
Tel.: 0914 77 88 99
FB: rkeuropa.dubravka

Autor: Pavel Beneš