Používame súbory cookies pre prispôsobenie obsahu webu a sledovania návštevnosti. Dáta o používaní webu zdieľame s našimi partnermi pre cielenie reklamy a analýzu návštevnosti. Viac informácií
Rozumiem

MENU

CHYSTÁTE SA PREDAŤ SVOJU NEHNUTEĽNOSŤ? VIETE AKO JU NAFOTIŤ?

22. 9. 2017

Prvý dojem býva kľúčový, veľakrát nemenný a preto sa naň kladie veľký dôraz. Prvých pár sekúnd je rozhodujúcich, či si klient ostane prezerať inzerciu a prejaví záujem, alebo jednoducho zatvorí a prehliada ďalej. Preto to, ako sa nehnuteľnosť zapíše v očiach potencionálneho kupujúceho, je jedným z najdôležitejších predávajúcich faktorov. Fotky sú spúšťačom záujmu a ďalším drobným úspešným krokom k samotnej obhliadke.

Nemusíte byť profesionálnymi fotografmi, aj s klasickým digitálnym fotoaparátom, či smartfónom zvládnete spraviť skutočne dobré zábery.

 

Zopár rád a trikov, ako vykúzliť z vašej nehnuteľnosti atraktívnejšie miesto:

1. Dôležitá je čistota – žiadne osobné predmety

Nafoťte priestor, ktorý je upravený. Odstráňte všetko, čo na fotke nechcete – osobné predmety. Kupujúceho predmety môžu rozrušiť, a upriami tak pozornosť na nepodstatné. Upratanie interiéru by malo predchádzať foteniu. Najlepšie sú poloprázdne kompozície a čisté línie.

2. Správna kompozícia

Pozrite sa na miestnosť, predtým ako začnete. Skúste premiestniť nábytok a predmety a vytvoriť tak atraktívne prostredie. Premiestnenie nábytku spôsobí opticky väčší a krajší priestor.

3. Správne svetlo

Zásadne foťte v čo najlepšom dennom svetle, ktoré nemá tendenciu skresľovať.

4. Správna perspektíva

Vyberte ten najlepší uhol. Pri fotení interiéru skúšajte zábery z rôznych rohov miestnosti. Snažte sa na fotografii zachytiť čo najväčší priestor.

Správne nafotenie nehnuteľnosti patrí k „know-how“ úspešného makléra, ktorý ju dokáže vykresliť v čo najlepšom svetle. Spolupracujte exkluzívne s EUROPA realitnou kanceláriou: http://www.rkeuropa.sk/kontakt-bratislava-1/ a netrápte sa s fotografiami. Zabezpečíme Vám profesionálne spracovanie ponuky, ktoré garantuje zvýšený počet návštevnosti inzercie a rýchlejší predaj vašej nehnuteľnosti.

Autor: Pavel Beneš