Franchising - často kladené otázky | EUROPA realitná kancelária

banner-image

Franchising - často kladené otázky

Home > Franchising – často kladené otázky

Franchising – často kladené otázky

Podnikateľská príležitosť EUROPA je určená tomu, kto hľadá nezávislosť a uspokojenie z vlastného podnikania a chce využiť výhody uznávaného, rešpektovaného mena a overeného, fungujúceho konceptu aj bez roky získavaných skúseností. Vďaka sieti EUROPA znížite náklady, zväčšíte svoju ponuku, zvýšia sa Vám zisky a získate fungujúce know-how s potrebnou podporou, s ktorými sa zaradíte medzi najproduktívnejšie kancelárie v regióne. To všetko Vám prinesie viac prosperity, času na rodinu, záľuby a príležitosť prežiť svoj život naplno podľa vlastných predstáv. Zaujíma Vás ešte viac podrobností? Pripravili sme pre Vás zoznam najčastejšie kladených otázok a odpovedí v rámci podnikania s EUROPA realitná kancelária.

Najčastejšie otázky a odpovede

Čo je to franchising?

Je to osvedčená a veľmi účinná forma podnikania. Štatisticky je sedemkrát bezpečnejšia a istejšia forma podnikania než samostatné podnikanie. Hlavnými výhodami sú rýchly začiatok, možnosť využívania skúseností a know-how franchisora a významné úspory nákladov.

Franchising je overenou metódou zarábania peňazí, ktorú s úspechom používajú v mnohých odboroch tisíce a tisíce podnikateľov na celom svete. Samotné slovo „franchising” znamená doslova „byť slobodným”. V tomto zmysle franchising ponúka slobodu vo vedení, spravovaní a riadení vlastnej firmy. Idea franchisingu nespočíva iba na predaji nároku na užívanie loga siete alebo ochrannej značky tovaru, ale je to celý systém riadeného podnikania. Slovo „systém“ je kľúčom k pochopeniu zásad podnikania opierajúceho sa o franchising. Odberateľ licencie (franchisant) môže totiž počítať zo strany poskytovateľa licencie (franchisora) so systémovou a systematickou starostlivosťou – so školeniami pre seba a svoj tím, na marketingové kampane podporujúce predaj či na know-how pre daný obor.

Je ťažké otvoriť v dnešnej dobe fungujúcu realitnú kanceláriu?

Áno, nezastierame, že každý začiatok podnikania je ťažký. No ak realitná kancelária poskytuje kvalitné a komplexné služby, vždy si svojich klientov nájde. My, naopak, máme stále rastúce tržby aj teraz, pretože doba, keď realitné služby mohol poskytovať každý a akýmkoľvek spôsobom, sa už skončila.

Ako sa Vám darí v tomto období otvárať ďalšie fungujúce pobočky?

Našou veľkou výhodou je práve celkové pokrytie trhu aj značné úspory na spoločnom marketingu. Pre Vás ako budúceho majiteľa realitnej kancelárie s výhodami veľkej stabilnej firmy bude štart výrazne jednoduchší a rýchlejší. Vďaka nášmu tímu a prepracovanému know-how budete mať za niekoľko týždňov funkčnú kanceláriu schopnú kvalitne naberať aj predávať nehnuteľnosti aj zaisťovať komplexné služby pre svojich klientov. Vy však nemusíte obetovať dlhé roky svojho života budovaniu a získavaniu skúseností – fungujete ihneď.

Musím mať skúsenosti v oblasti realít pre uchádzanie sa o otvorenie novej pobočky?

Po kvalitnom školení a pri dodržiavaní našich zásad, perfektne pripravených postupov a manuálov, je možné úspešne podnikať aj bez predchádzajúcich skúseností. Vždy však musíte úspešne prejsť naším výberom a školeniami.

Aké výhody ponúkate oproti ostatným realitným reťazcom pôsobiacich na Slovensku?

EUROPA je slovenská značka s veľmi prepracovaným systémom práce a dobrou povesťou. Ako jediní poskytujeme územnú exkluzivitu a nenecháme už nikdy otvoriť v okolí Vašej novej pobočky ďalšie kancelárie EUROPA. Ďalším dôležitým aspektom je kvalita poskytovaných služieb a podiel exkluzívnych zmlúv, ktorými naša spoločnosť disponuje, čo svedčí o prepracovanom systéme školení a marketingu. Poplatky za licenciu sa u konkurenčných reťazcov pohybujú vo vyšších dimenziách.

Viete zaručiť funkčnosť realitnej kancelárie, ak mi hneď vedľa mojej pobočky otvoria ďalší podnikatelia rovnakú kanceláriu, ako sa s tým často stretávame pri zahraničných reťazcoch?

Pri otvorení niekoľkých rovnakých kancelárií v jednej lokalite nie je možné zaručiť fungujúcu realitnú kanceláriu, preto sú naše pobočky otvárané podľa vopred stanoveného plánu a vo vašej lokalite už nikdy nebude otvorená ďalšia pobočka našej spoločnosti.

Už podnikám pod inou zahraničnou značkou a končí mi franchisingová zmluva. Je možné sa dohodnúť na podnikaní pod značkou EUROPA?

Áno, po skončení Vašej zmluvy môžete nanovo uzavrieť novú zmluvu. Všetko vieme naplánovať tak, aby ste mohli pokračovať vo svojom podnikaní s tradičným kvalitným systémom EUROPA. Ak nás oslovíte, vždy si vážime diskrétnosť jednania až do Vášho finálneho rozhodnutia. Za každých okolností dbáme na etiku v podnikaní.

Ako získam nových maklérov?

Predovšetkým máte k dispozícii jedinečný odmeňovací, kariérny a motivačný program pre Vašich maklérov. Spoločne pracujete pod záštitou celonárodne uznávanej realitnej kancelárie, čo prispieva k zvýšeniu spoločenského kreditu ako pre Vás, tak aj pre Vašich maklérov. Noví makléri sú odborne preškolení a vďaka vlastnej vzdelávacej akadémii BAE sa zúčastňujú ďalšieho vzdelávania, ktoré je postupne ukončené získaním certifikátu ,,Certifikovaný realitný maklér.“

V prípade, že ma Vaša ponuka zaujala, čo mám robiť pre získanie ďalších informácií?

Napíšte nám na centrala@rkeuropa.sk, alebo vyplňtekontaktný formulár a my Vás budeme kontaktovať späť pre dohodnutie informačného stretnutia.

Partneri:

NARKS-LRK     gepard     Orange     Effective Management     AUTO LAMAČ     LEASPLAN