Ekonomická kríza na Slovensku už pominula | EUROPA realitná kancelária

Banner Image

Ekonomická kríza na Slovensku už pominula

Home > Blog > Ekonomická kríza na Slovensku už pominula

Ekonomická kríza na Slovensku už pominula

November 11,2016 0 comments

Slovenskej ekonomike sa po novom darí ako vieme. Ceny nehnuteľností stále stúpajú a tie najvyššie ceny sú tradične za miesta a lokality, kde je najvyššia životná úroveň.

Hypotéka nie je pre každého, ale mnohým za túžbou vlastného bývania neostáva žiadna iná možnosť. V súčasnosti sa skutočne oplatí zobrať si hypotekárny úver, pretože ceny hypotekárnych úrokov sú v súčasnosti historicky takmer najnižšie. Preto je na investovanie do nehnuteľnosti , či kúpu vlastného hniezda skutočne vhodný čas. Zatiaľ čo v minulosti ľudia investovali do kúpy domov, v súčasnosti je čoraz častejším trendom investovať svoje financie práve do kúpy bytov.

Podľa štatistík idú najviac na odbyt 2-izbové byty s výmerou okolo 54 metrov štvorcových, ktorých cena sa pohybuje do cca 1 900 s DPH – meter štvorcový. Rok 2016 a jeho zdražovanie bytov sa však netýkal iba hlavného mesta Bratislavy, ale aj ostatných slovenských miest. V Banskobystrickom kraji bol výrazný pokles cien pri nových ponukách. Podobne bol na tom aj Žilinský kraj. Kým v roku 2015 stál priemerný 2 – izbový byt v centre 55 – tisíc eur, v súčasnosti by kupujúci narazil na takúto sumu len veľmi ťažko. Na západe Slovenska, ceny bytov rastú práve kvôli rekordne lacným úverom.

Bratislavská hrad a parlament

Úrokové sadzby na hypotékach, klesli rýchlejšie ako čistý priemer eurozóny a aktuálne sa pohybujú veľmi blízko úrokového dna.

Zatiaľ čo ceny nájmov ostávajú na rovnakej úrovni, ceny bytov každým rokom dynamicky dražejú. Priemerné ceny nehnuteľností teda pomaly ale isto mieria nahor a to môže podporiť Vaše úvahy, že na kúpu nehnuteľnosti je skutočne už pravý čas.

RK EUROPA Vám odborne poradí tú najlepšiu investíciu pre Vás